Ümit Özdağ Hep Haklı Çıkıyor

Ümit Özdağ Hep Haklı Çıkıyor

Gün geçmiyor ki, Ümit Özdağ'ın hükümete uyarıları haklı çıkmasın. 3 Eylül 2015'te meclis bahçesinden yapılan canlı yayında PKK ve IŞİD gibi terör örgütlerinin Ankara'da büyük bir saldırı hazırlığında olduğu konusunda yetkilileri uyaran Ümit Özdağ, 10 Şubat 2016 tarihinde ise TBMM'de düzenlediği basın toplantısında belediye, valilikler, kaymakamlıklar ve adliyelerdeki PKK yandaşlarının tasfiye edilmesi gerektiğini söyleyerek bunun devlet güvenliği açısından önem arz ettiğini ve zafiyet olduğunu dile getirmişti. Ankara'da ardı ardına patlayan bombalar ve Yüksekova'da düzenlenecek olan operasyona ilişkin belgenin PKK yandaşları tarafından ele geçirilmesi iki uyarının da ne denli doğru olduğunu gözler önüne serdi.

MHP Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ 9 ve 16 Şubat 2016 tarihlerinde Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada Süleyman Şah Türbesi'ne PYD'nin yol göstermesi ile gidildiğini ve türbenin nakli konusunda PYD aracılığıyla koordinasyon sağlandığını söylemiştir. İşte Ümit Özdağ'ın Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmadan satır başları;

 

9 Şubat 2016;

.......

Peki, nasıl gidiyoruz Süleyman Şah Türbesi'ne? PYD'nin yol göstermesiyle. PYD'yle teması kim ayarlıyor, bu teması ayarlaması için kim kimden ricada bulunuyor? Bunları biliyoruz, bu Meclisin tutanaklarında var. Ve şimdi, PYD terörist örgüt ama o terörist örgüt yol da gösteriyor Türk Silahlı Kuvvetlerine.

......

16 Şubat 2016;

.......

 Süleyman Şah Türbesi'nin nakli konusunda PYD'yle HDP aracılığıyla bir koordinasyon sağlandı mı? PYD'liler Türk tanklarına yol gösterdiler mi? PYD'ye 150 bin dolarlık bir ödeme yapıldı mı?

......     

Ümit Özdağ'ın sözlerini teyit edercesine Salih Müslim Hürriyet Gazetesi'nde çıkan röportajında, Süleyman Şah Türbesi taşınırken İstanbul'da olduğunu ve türbenin PYD ile işbirliği içinde Eşme'ye taşındığını söylemiştir. İşte Salih Müslim'in Hürriyet Gazetesi'ne verdiği o röportaj;

......

Tolga Tanış: Türkiye’ye en son Kobani’ye silah yardımından hemen önce Ekim 2014’te gittiğinizi biliyorum.

Salih Müslim: Ondan sonra da geçtim. Bu Eşme olayında (22 Şubat 2015’te Süleyman Şah’ın tahliyesi).

Tolga Tanış: Sonra Davutoğlu PYD ile koordiasyon yok, dedi.

Salih Müslim: Onlar inkâr edebilir. Ama operasyon için oradaydım. İstanbul’daydım. Ankara’da bir ekip oluşturulmuştu. Ama istediğim zaman hem Kobani’yle hem onlarla konuşabilirdim. Telefonları bendeydi. Kriz masasıyla ilişkideydim o zaman. (Tahliye) Bittikten sonra kriz masasıyla konuştum. Onlar haber verdiler. Bitti diye.

......