Ümit Özdağ Genel Başkan Adaylığını Açıklıyor

Sözcü Gazetesi'nin Haberi

Uzun süredir MHP teşkilatlarıyla istişarelerini sürdüren MHP Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, milletvekilleri, il – ilçe teşkilat mensupları, delegeler ve sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığı temaslardan sonra 9 Nisan Cumartesi günü Rize’de yapacağı açıklama ile MHP’nin hangi tarihte olursa olsun yapacağı kongrede Genel Başkanlığa aday olduğunu ilan edecek.

7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri sonrasında ortaya çıkan siyasi tablodan üzerine büyük bir görev düştüğü düşüncesiyle Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanlığına aday olmaya hazırlanan MHP Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, bu kararını 9 Nisan Cumartesi günü Rize’de İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde yapacağı toplantıyla kamuoyuna açıklayacak.

MHP camiasının değişim isteğiyle çalkalandığı bugünlerde başta kurucular kurulu üyeleri olmak üzere partinin en üst karar organı olan MKYK üyeleri, eski ve yeni MHP milletvekilleri, il ve ilçe teşkilatlarının başkan ve yöneticileri, delegeler ve değişik sivil toplum örgütleriyle uzun süredir görüşen ve talepleri dinleyen MHP Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, ülkemizde Cumhuriyet tarihinin en hassas günlerinin yaşandığı bu dönemde sorumluluk alıp, elini taşın altına koymak amacıyla yola çıkıyor.

549 delegenin tüzük tadilatı isteğinin MHP Genel Merkezi’nce kabul edilmeyip olayın yargı safhasına taşınmasından sonra ortaya çıkan çalkantılı dönemde partinin her kesiminden gelen talepleri dikkate alan ve MHP’nin silkelenip-derlenip yeniden iktidar yürüyüşüne başlaması için Rize’den yola çıkma kararı alan Prof. Dr. Ümit Özdağ ve arkadaşlarını Rizeliler, Cumartesi günü saat 11.00′de İyidere kavşağında karşılayacak. 11.30′da yüzlece araçtan oluşan bir konvoyla Rize’ye ulaşması beklenen MHP Genel Başkan adayı Prof. Dr. Özdağ ve beraberindekiler Rize esnafıyla kucaklaştıktan sonra öğle namazını müteakiben Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde bir dünya’daki gelişmeler ve Türkiye’nin gidişatı ile ilgili bir konfenrans verip ardından MHP Genel Başkanlığına aday olma gerekçelerini anlatarak Rizeliler’le birlikte MHP’nin tek başına iktidarının yolculuğuna ilk adımı atacak.

Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın MHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayacağı toplatıya Rizeliler’in yanısıra Trabzon, Artvin, Giresun, Samsun, Ordu, Erzurum ve Erzincan’dan da çok sayıda MHP teşkilat yönetici ve üyeleri de katılacak.

NEDEN RİZE?

MHP Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın MHP Genel Başkanlığı’na adaylığını Rize’den ilan edeceğinin siyasi kulislerde dalgalanmasından sonra bu açıklamanın neden Rize’den yapılacağı merak konusu olmuştu.

Siyaset çevreleri Rize’den yapılacak açıklamanın Rize’nin Tayyip Erdoğan’ın memleketi olması açısından önem taşıdığını düşünse de Rize’nin MHP siyaseti açısından farklı bir önemi var. MHP’nin kurucu Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş iktidar yolunda Rize’yi hedef göstermiş ve “Rize’den bir milletvekili çıkartığımız gün iktidar oluruz” demişti.

İşte bu nedenle Rize’den en az bir milletvekili çıkartacak ve MHP’yi iktidara taşıyacak bir siyasi çalışmayı Prof. Özdağ ve arkadaşları Rize’den başlatıyor.